Výroba

 

Výroba prostokořenná sadba

Výroba probíhá v 7 výrobních střediscích, která se nacházejí ve velmi vhodných klimatických podmínkách pro produkci lesní sadby v nadmořských výškách od 200 do 650 metrů. Jedná se o 2 střediska v Řečanech nad Labem, Kladruby nad Labem, Albrechtice nad Orlicí, Dolní Jelení, Brandýs nad Labem, Františkovy Lázně.

 

 

Výroba Quickpot

Hlavním výrobním programem firmy je produkce sadebního materiálu pro obnovu lesa. Tato výroba je realizována zejména formou pěstování tradiční prostokořenné sadby s využitím komplexní sedmiřádkové technologie, a dále jako sadba krytokořenná, produkovaná moderní technologií pěstování tzv. na „vzduchovém polštáři“. Celkem vyrábíme přibližně 20 až 25 milionů sazenic zejména pro potřeby českého lesnictví. Doplňkovým výrobním programem je pěstování semenáčků a podnožového materiálu pro zahradníky a pěstitele vánočních stromků a pěstování vzrostlejších stromků a keřů pro liniové výsadby, výsadby biokoridorů, výsadby v okolí vodotečí a pěstování živých plotů.

 

 

Výroba prostokořenná sadba

Sadební materiál se pěstuje na lesních chudých půdách, které jsou lehké a dobře zpracovatelné. Sazenice zde vytvářejí bohatý kořenový systém, který je zárukou dobré ujímavosti našich sazenic na zalesňovaných pozemcích. S ohledem na dlouhou tradici pěstování sazenic na těchto pozemcích jsou často na kořenovém vlášení sazenic přítomny mykkorhizní houby, které přispívají k lepšímu odrůstání sazenic v přírodě. K tomu přispívá také mikroklima školek vytvářené kulisami vzrostlých okolních stromů, které simulují běžné podmínky v lese a nedochází proto k tak výraznému šoku z přesazení sazenic do lesa.

 

 

SLEDUJTE NÁS NA

facebook youtube google+

Newsletter

Získávejte aktuální informace
o našich akčních nabídkách a nových produktech.