330 - Řečany nad Labem

č.p. 126 - z hlavní silnice Chvaletice - Přelouč odbočit za elektrárnou směr Sběrný dvůr, vjet do areálu školek a pokračovat vpravo
535 01 Trnávka

GPS: 50°1'47.140"N, 15°28'1.706"E
(50.0297608N, 15.4671406E)

Vedoucí: p. Marek Váca, DiS.

E-mail: recany@lesoskolky.cz

 

Popis střediska

Středisko se nachází mezi Kolínem a Pardubicemi, v blízkosti hlavní silnice č. 322 mezi obcí Řečany Labem a městem Chvaletice. Ke kanceláři se dostanete, když ve směru na Chvaletice odbočíte před nadjezdem před elektrárnou vlevo směr Skládka, vjedete přímo do areálu školek a následně budete pokračovat po místní cestě vpravo k výrobní hale, kde se nachází také kancelář střediska.

Lesní školkařství má v Řečanech nad Labem velmi dlouhou tradici. První školky zde byly založeny již na konci 19. století. Dlouholetost pěstování přispěla k tvorbě mykorrhizy v půdě, která se příznivě projevuje při ujímání sazenic v lesních porostech.

 

 

Součástí střediska jsou školky Dubina, Labětín a Lhota pod Přeloučí. Celková plocha školek činí 42 ha, z toho produkční plocha 39 ha. Školky se nachází v nadmořské výšce 210 m n. m. Půda ve školce je především lehčí písčitohlinitá, což příznivě podporuje tvorbu kořenového systému sazenic. Součástí vybavení školek jsou dílny a klimatizovaný sklad. Všechny školkařské plochy jsou oploceny a je v nich rozveden podzemní závlahový systém napájený z řeky Labe. 

 
 

 

V současné době zde pěstujeme prostokořennou lesní sadbu při využití sedmiřádkové komplexní technologie a krytokořenné poloodrostky a odrostky v plastových sadbovačích o objemu 1,6 l (technologie Bowmont).  

 

 

Další fotografie střediska Řečany nad Labem naleznete zde.


Naše střediska

Data map ©2019 GeoBasis-DE/BKG (©2009), Google
SLEDUJTE NÁS NA

facebook youtube google+

Newsletter

Získávejte aktuální informace
o našich akčních nabídkách a nových produktech.