Mykorrhizovaný sadební materiál lesních dřevin

Po sérii pokusů společnost LESOŠKOLKY s.r.o. zavádí od 1. 1. 2021 do svého výrobního programu službu pěstování sadebního materiálu lesních dřevin, které jsou inokulovány aktivními symbiotickými mykorrhizními houbami. Výrobní proces je založen na inokulaci pěstebního substrátu mykorrhizním produktem obsahujícím 6 druhů ektomykorrhizních hub. V průběhu pěstování sadebního materiálu dojde k symbióze mykorrhizní houby s rostlinou a výsledným produktem je inokulovaný sadební materiál s vysokým podílem aktivních mykorrhizních špiček.

 
 

 

Jaké lesní dřeviny a pěstební technologie jsou touto službou nabízeny?


Připravit umíme veškeré lesní druhy pěstované technologií na vzduchovém polštáři, tedy krytokořenné. Prostokořenné pouze ty lesní druhy, které jsou běžně školkovány (smrk, jedle, modřín).

 

 

Jak tuto službu mohu objednat?


Obchodní partner si objedná sadební materiál v určitém počtu a druhovém složení před zahájením vlastní výroby (výsevu, školkování). Jedná se o komplikovanější proces výroby, proto je nutné dodržet určité termíny v objednání inokulované sadby. V případě jednoletých krytokořenných semenáčků (BK, DB, LP, BO), určených k výsadbě na podzim 2022 nebo jaře 2023, přijímáme objednávky nejpozději do 28. 2. 2022. Pozdější termín je možný, ale pouze po předchozí domluvě. V případě školkovaných krytokořených a prostokořenných sazenic, určených k výsadbě na podzim 2023 nebo jaře 2024, přijímáme objednávky do 30. 6. 2022.

 

 

 

Jaké jsou cenové podmínky této služby?


 Za tuto službu je připočítáván příplatek ve výši 20 % naší ceníkové ceny za sadební materiál.

 

 

SLEDUJTE NÁS NA

facebook youtube google+

Newsletter

Získávejte aktuální informace
o našich akčních nabídkách a nových produktech.