340 - Kladruby nad Labem

středisko sídlí v lese u silnice z Kladrub směrem na Kolesa
533 14 Kladruby nad Labem

GPS: 50°3'58.267"N, 15°28'33.368"E
(50.066185N, 15.475936E)

Vedoucí: p. Radek Majerčin 

Tel.: (+420) 466 932 373

E-mail: kladruby@lesoskolky.cz

 

  

Popis střediska

Středisko se nachází mezi Chlumcem nad Cidlinou a Pardubicemi, nedaleko obce Kladruby nad Labem, 3 km od střediska Řečany nad Labem. Na silnici III. třídy Kladruby n. L. – Kolesa odbočíte asi po 300 m za obcí Kladruby n. L. doleva na lesní cestu a po 200 m se ocitnete v areálu školky.

Středisko obhospodařuje školky Kladruby nad Labem a Hlavečník. Celková plocha školek činí 58 ha, z toho produkční plocha 48 ha. Školkařské plochy jsou o velikosti 1-2 ha. Školky se nachází v nadmořské výšce 210 m n. m. Půda ve školce Kladruby nad Labem je lehká písčitá, což příznivě podporuje tvorbu kořenového systému sazenic. Ve školce Hlavečník je půda středně těžká, vhodná pro pěstování sazenic listnáčů.

 

  

Součástí vybavení školek jsou dílny a klimatizovaný sklad. K zavlažování se používá voda z místního zdroje. Všechny školkařské plochy jsou oploceny. Středisko též využívá 19 fóliovníků a je vybaveno moderním základištěm pro krytokořennou sadbu.

Školky Kladruby nad Labem byly založeny v 80. letech minulého století na plochách smýceného lesa v kladrubských lesích. Každá plocha je ohraničena kulisami lesních porostů, které zajišťují odpovídající mikroklima pro pěstování lesních dřevin. Školky Hlavečník byly založeny na počátku 90. let minulého století. 

Středisko Kladruby nad Labem se zabývá pěstováním prostokořenné lesní sadby při využití sedmiřádkové komplexní technologie. Středisko také pěstuje obalovanou sadbu v sadbovačích technologií "na vzduchovém polštáři" . Ve školce Hlavečník kromě toho pěstujeme vánoční stromky na vlastních plantážích.

 

 

Další fotografie střediska Kladruby nad Labem naleznete zde.


 

Naše střediska

Data map ©2019 GeoBasis-DE/BKG (©2009), Google
SLEDUJTE NÁS NA

facebook youtube google+

Newsletter

Získávejte aktuální informace
o našich akčních nabídkách a nových produktech.