Kontejnery

 

Jedná se o rostliny pěstované v plastových neprorůstaných obalech o různém objemu. Pro poloodrostky a odrostky  využíváme především kontejnery o objemu 3 a 5 l.

V omezené míře máme v sortimentu též dřeviny v pěstebních obalech o objemu od 0,5 do 2 l,  ve kterých pěstujeme některé listnané keře a také menší, pomaleji rostoucí, okrasné jehličnany.

 

 

Využití

Krytokořenné poloodrostky a odrostky jsou stejně jako tzv. bowmonty určeny pro vylepšování zalesněných ploch, pro zalesnění extrémních stanovišť a pro ozelenění liniových staveb. Výhodou je použitelnost sadby v průběhu celého roku a ve srovnání s bowmonty větší velikost kořenového balu. Jsou však náročnější na manipulaci, přepravu i výsadbu a také o něco dražší. 

 

 

Sortiment

Produkujeme celý sortiment lesnicky významných dřevin, především listnaté poloodrostky a odrostky (Alnus glutinosa, Betula pendula, Carpinus betulus, Fagus sylvatica, Prunus avium, Quercus robur, Sorbus aucuparia, Tilia cordata a další). Z lesních jehličnatých dřevin pěstujeme poloodrostky Abies alba, Larix decidua, Picea abies, Pinus sylvestris, Pseudotsuga menziesii. Kromě toho nabízíme též okrasné listnaté a jehličnaté stromy a keře.

Bližší informace o aktuálně nabízeném sortimentu naleznete v naší nabídce. Veškeré kontejnerované rostliny se nachází na stř. Brandýs nad Labem.

 

 

Způsob pěstování

Do finálních 3 až 5 l kontejnerů jsou přesazovány nejvzrostlejší a nejlepší rostliny, prostokořenné i krytokořenné. Přesazené dřeviny se pěstují v kontejneru na zpevněné ploše nejvýše jeden rok. Rostliny pouze zakoření a následně jsou použity k výsadbě.

 

 

Expedování a doprava

Rostliny můžeme expedovat v průběhu celého roku. Přeprava této sadby je vzhledem k velikosti rostlin i pěstebních obalů nákladná. Nákladním autem do 3,5 t dokážeme převézt až 250 ks 5l kontejnerů. Na nákladním autě s návěsem přepravíme nejvíce 1 200 ks 5l odrostků.

 

 

Další fotografie pěstebních ploch a rostlin pěstovaných touto technologií naleznete v naší fotogalerii, na konkrétní druhy se můžete podívat v naší nabídce.

Dřeviny v kontejnerech váží cca 1,5-4,5 kg v závislosti na velikosti kontejneru a rostliny.

 

SLEDUJTE NÁS NA

facebook youtube google+

Newsletter

Získávejte aktuální informace
o našich akčních nabídkách a nových produktech.